CSIN (Csinálj Ilyet Nekem!)

Kézműves dolgokat készítsünk együtt a gyerekeinkkel, unokáinkkal. Törekszem az újrahasznosításra, olcsó előállításra, házilag készült egyedi alkotásokra. A varrás, gyöngyfűzés, képeslap készítés... alapjaiba vezetem azt, akinek tetszik, amit csinálok. Mit kell tenni egy kezdő oktatónak origamis foglalkozáson vagy mit játszunk egy esküvőn?

Friss topikok

  • medali (törölt): Nagyon szep (2015.07.14. 11:16) Varrott Angyal
  • via123: Kedves Rozi, nagyon tetszenek az ötleteid! A madár hajtogatását nem találom. Le tudnád írni, hogya... (2014.03.13. 13:41) Mondóka: 2 kismadár

Játék házilag

Játék házilag

Teagamis társasjáték a betűkkel, számokkal - kisbetűk

2013.05.23. 10:47 | csintanoda | Szólj hozzá!

origamis_abc_tabla_kisbetuk_1369298804.JPG_1856x1612

„Origamis társasjáték a betűkkel”                       

Sátorhajtásból egy négyzet a felső oldalon, amit könnyen elkészíthetünk, ha a felső réteg 2 sarkát aláhajtjuk, eldugjuk a két réteg közé.  Ebből  a hajtogatásból készítsünk 20-100 db-ot. Szerintem minden gyereknek legyen más színű papírból készült csomagja! Én a teatasakok hátuljából készítettem, ami kétszeresen hulladék, először a teatasak, másodszor a minta nélküli írásos hátoldal. A teatasak hátulja azért jó, mert nem nagy betűs és nagy mintás, itt a lényeg a háromszög alakú formán van, amelyet jól lehet csatlakoztatni…

 A képek mutatják, hogy én milyen kis és nagy betűket készítettem, de a variációk száma végtelen. Sajnos a helyhiány miatt ékezetes betűk nem láthatók, de bíztatom Önöket, hogy a magyar helyesírás gyakorlására fontos az á, é, í, ó, ö, ő, ü, ű betűk használata! Az sms-eknél sajnos lustaságból sokan nem írnak ékezeteseket, csak rövid  a, e, o és u betűket. 

A betűk nagysága attól is változhat, hogy a sátrak sarkait összecsúsztatjuk-e vagy sem. Ha összecsúsztatjuk, akkor kisebbek lesznek a betűk.

A magyar nyelv védelme érdekében szorgalmazzuk az ékezetes betűk használatát!

Résztvevők: 7-8 éves kortól 100-ig, legalább 2 személy, gyerekeknél játékvezető is kell!

Eszközök: minimum 20 db sátorhajtás személyenként, papír, ceruza, "origamis abc táblám, magyar abc-s tábla.

A játék menete: egy fő magában mondja az abc-t, emiatt kell a magyar abc-s tábla, valaki szól: állj! Azt a hangot kell kiejteni, amelyikhez elérkezett a játékos és az a feladat, hogy rakja ki mindenki a megadott betűt.

Játék módszertan:

1. lépésben segítségül tegyük ki az origamis betűkészletemet.

Lehet versenyezni, ki rakja ki hamarabb, vagy kié lett szebb, ki talált ki újabb jó formát. A kisebbeknél nem az idő számít, mert elkedvetlenednek. Aki kirakta felismerhetően, kap 1 pontot, aki újat alkotott kaphat +1 pontot… A játék végén az győz, akinek több pontja van. 

2. lépésben a magyar abc betűi legyenek láthatók.

3. lépésben emlékezetből kell kirakni a betűket.

Játékötvözés:

A régi „Ország-város” játék mintájára a kirakott betűvel lehet szavakat mondani + pontért meghatározott tárgyban, pl. keresztnevek… Ez gyorsan mehet, mert nem kell írni, főleg ha a betűtanulás kezdeti stádiumában járnak a „versenyzők”. 

Tipp a felhasználásra:

Ha már jól megy a betűkirakás, a születésnapunk számát, keresztnevünket vagy a monogramunkat is kirakhatjuk, ez végtelen lehetőséget tartalmaz.

Ajándékba is készíthetünk születésnapos, monogramos vagy keresztneves képeslapot.

Én csak elkezdem..    Önök folytatják?

 

A bejegyzés trackback címe:

https://csintanoda.blog.hu/api/trackback/id/tr555313677

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása